Олімпіади Русанівського ліцею

Історія     Формат     Архів

див. також Олімпіада з головоломок

Історія

Математичні олімпіади Русанівського ліцею стали доброю традицією математичного життя Києва. А починалося все так:

Один відомий і двоє невідомих ішли ввечері по Русанівці. Відомий сказав: «А чому б Вам, хлопці, не провести свою Русанівську математичну олімпіаду?» Сказано - зроблено! І 16 березня 1996 року відбулась перша! (Зауважимо в дужках, що відомим був Заслужений учитель України І. Кушнір, невідомими – вчителі ліцею А. Шамович і Г. Філіпповський).

І ось математичні олімпіади Русанівського ліцею здобули путівку в життя, набрали силу і досвід. Вони унікальні трьома моментами:

  • геометрія на олімпіаді за обсягом не поступається алгебрі;
  • авторами майже всіх геометричних задач є ліцеїсти, випускники та вчителі ліцею;
  • організація та проведення олімпіади неможливі без допомоги наших випускників та учнів 11 класів.

Кращі завдання математичної олімпіади Русанівського ліцею неодмінно публікуються в математичній пресі, демонструються на семінарах, курсах підвищення кваліфікації вчителів. І завжди викликають гарячу участь і живий відгук.

Формат

Правила проведення усної олімпіади
з математики Русанівського ліцею
для учнів 6-7 класів

Олімпіада організована за системою "перший–другий тур". Завдання складається з 8 задач, але на початку олімпіади видаються лише перші п'ять, які складають перший тур. Ті, хто розв'язав три з них, отримують завдання другого туру та додаткову годину часу. Олімпіада триває 2 години, а для тих, хто пройшов до другого туру - 3 години.

Розв'язавши задачу (або декілька задач), учень іде розповідати розв'язок одному з членів журі. Той шукає помилки і, якщо певні місця у розв'язку потребують більш детального пояснення, ставить відповідні питання. Учень може виправляти і доповнювати розв'язок "на ходу", але якщо він не може зробити цього досить швидко (наприклад, думає більше хвилини), то зараховується неправильний підхід.

Всього учасник олімпіади може зробити не більше трьох підходів з кожної задачі. При цьому кожен наступний підхід оцінюється на 1 бал менше, ніж попередній. Якщо учень не зміг розказати розв'язок за три підходи, то він позбавляється права відповідати цю задачу.

Кожна задача першого туру оцінюється максимум у 10 балів, другого - у 15 балів. При цьому учасник другого туру може розповідати не тільки задачі другого туру, а й першого, з яких ще не використані три підходи.

У випадку, якщо учасник олімпіади достроково розв'язав УСІ задачі, він отримує завдання третього туру, які можуть принести йому додаткові бали.

Якщо член журі визнав розв'язок правильним, то він зараховується, і учасник повертається на місце розв'язувати інші задачі. Однак, "підозрілі" розв'язки перевіряються журі повторно, і буває (утім, нечасто), що виявляється помилка, не знайдена під час відповіді. Якщо олімпіада ще не закінчилася, то учаснику повідомляють про помилку і пропонують виправити або доповнити розв'язок, а записи про його відповідь анулюються. Після закінчення олімпіади зміни в протоколі вже неможливі, навіть якщо з'ясувалося, що хтось розповів неправильний розв'язок.

При підведенні підсумків неповні розв'язки, корисні міркування тощо на результат не впливають.

За підсумками олімпіади журі нагороджує найкращих учасників дипломами першого, другого та третього ступенів.

Журі залишає за собою право уточнювати правила проведення до початку олімпіади.

Архів

XXVI Олімпіада Русанівського ліцею 2023: Умови та розв'язки завдань
XXV Олімпіада Русанівського ліцею 2021: Умови та розв'язки завдань
XXIV Олімпіада Русанівського ліцею 2019: Умови та розв'язки завдань
XXIII Олімпіада Русанівського ліцею 2018: Умови та розв'язки завдань
XXII Олімпіада Русанівського ліцею 2017: Умови та розв'язки завдань
XXI Олімпіада Русанівського ліцею 2016: Умови та розв'язки завдань
XX Олімпіада Русанівського ліцею 2015: Умови та розв'язки завдань
XIX Олімпіада Русанівського ліцею 2014: Умови та розв'язки завдань
XVIII Олімпіада Русанівського ліцею 2013: Умови та розв'язки завдань
XVII Олімпіада Русанівського ліцею 2012: Умови та розв'язки завдань
XVI Олімпіада Русанівського ліцею 2011: Умови та розв'язки завдань
XV Олімпіада Русанівського ліцею 2010: Умови та розв'язки завдань

Фонд Выпускников