Роздуми про щастя.

11 січня в Україні відзначали Міжнародний день «Дякую» (International Thank You Day).

Вдячність – це хороші манери чи щось більше?

На думку психологів, подяка – не лише прояв ввічливості, а й турбота про здоров`я та настрій. Бо слова вдячності, сказані з добрими намірами, володіють потужною енергетикою.

Дослідження Роберта Еммонса показують, що між відчуттям подяки й емоційним самопочуттям є прямий зв'язок: люди стають щасливішими та менш схильними до стресу чи депресивного стану.

У журналі «Прикладна психологія» був опублікований неочікуваний висновок досліджень: якщо перед сном 15 хвилин перелічити все хороше, що сталося за день, ви почнете спати краще і довше. Дослідники припускають, що людина отримує більше позитивних емоцій протягом дня та стає врівноваженою.

Учені провели експеримент, в якому попросили одну групу людей щотижня записувати речі, за які вони були вдячні, тоді як інша група фіксувала клопоти або нейтральні життєві події. Люди, які вели журнали вдячності, регулярніше тренувались, почувались краще в цілому і, як правило, були більш оптимістичними щодо майбутнього – порівняно з негативно зосередженими колегами.

По-справжньому щасливий, кажуть, той, хто вдячний не тільки тоді, коли в його житті сталася радісна подія, а кожну хвилину. Вчіться дякувати й за отриманий досвід.

Існує дивовижний спосіб навчитися цьому. Техніка дуже проста! Щовечора, аналізуючи свій день, подякуйте за все: за приємні дрібнички; за людей і обставини; за добрі справи й приємні моменти; за досвід; за те, що ви унікальна особистість...

А тим, хто хоче розвинути віру у власні сили, зміцнити в собі позитивний погляд на життя та оточуючих, зменшити розчарування та роздратування, краще записувати в свій «Щоденник вдячності».

Ці прості дії допоможуть побачити  життєві ситуації під іншим кутом, і, можливо, змінити своє ставлення до звичних речей.

А наскільки дієвою в житті може бути практика подяки і чи варто її використовувати вирішувати ВАМ.

Г. В. Орлова, практичний психолог
( за матеріалами сайту)

Коментарі

Фонд Выпускников